• Kolejny dzień kolejne atrakcje związane z Tygodniem Zdrowia.

          • Tym razem przygotowaliśmy stoisko że zdrowymi produktami. Kto chciał poczęstować się musiał wziąć udział w zabawie "Pytanie czy wyzwanie". Przez cały dzień było ogromne zainteresowanie uczniów tą akcją. Dzieci i młodzież chętnie odpowiadała na zadane pytania o zdrowiu i wykonywała ćwiczenia gimnastyczne, aby skosztować owoce i koktajle przygotowanie przez członków Szkolnego Klubu Wolontariatu "Pomocna Dłoń".

          • Akcja w ramach "Tygodnia Zdrowia"

          • 8 listopada w ramach Tygodnia Zdrowia uczniowie bili rekord szkoły w robieniu tzw. deski. Wszystkim bardzo dziękujemy za udział i gratulujemy wytrwałości!

             

          • " Śniadanie daje moc"

          • Uczniowie naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Śniadanie daje moc" organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Dzieci przygotowały pyszne, kolorowe kanapki, sałatki owocowe i warzywne, koktajle oraz zdrowe przekąski. Wspólnemu przygotowywaniu potraw towarzyszyły pogadanki o roli śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Akcja była dla uczniów wspaniałą zabawą, integracją podczas prac grupowych oraz zwiększyła ich świadomość na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

        • "WYWIADÓWKA"
          • "WYWIADÓWKA"

          • W dniu 09 listopada br. (środa) odbędzie się spotkanie Rodziców z Wychowawcami i nauczycielami (wywiadówka):

            Klasy 0 - III - godz.17:30.

            Klasy IV- VIII - godz.18:00.

            Wykaz sal, w których odbędą się spotkania, zamieszczony będzie na  szkolnej wirtualnej gazetce.

            UWAGA : W  dniu 09.11.br. (w czasie trwania tzw. wywiadówki) nasza placówka organizuje pokaz dot. udzielenia pierwszej pomocy, który będzie miał miejsce na holu szkoły.  Wszystkie osoby chcące uzyskać bądź zaktualizować wiedzę i umiejętności w tym zakresie serdecznie zapraszamy. Oferujemy możliwość czynnego udziału w prezentacji.

          • "Poznaj Polskę"

          •  

            ​​​​​​​

            Nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w przedsięwzięciu Ministerstwa Edukacji i Nauki pt.: "Poznaj Polskę". Program ma na celu umożliwienie uczniom udziału w wycieczkach rozpowszechniających wiedzę o zabytkach, naszej kulturze i historii. Dzięki wyjazdom młodzież poznaje również tradycję oraz osiągnięcia polskiej nauki. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym. 24 października  2022 r.  uczniowie  klas 4-5 podczas wycieczki odwiedzili Gdańsk. Przewodnik w niezwykle ciekawy sposób przybliżył im historię Gdańska jako miasta w zasięgu obwarowań XVII wieku.  Z okien autokaru mogli podziwiać m.in. Biskupią Górkę , Chełm, dzielnicę znajdującą się historycznie na miejscu Starej Wsi. Zwiedzili starą, zabytkową część Gdańska - bez wątpienia jedną z najpiękniejszych starówek w Polsce Podczas spaceru po Głównym i Starym Mieście przewodnik opowiedział im m.in. o nabrzeżu Motławy, średniowiecznym Żurawiu, monumentalnym Domu Towarzystwa Przyrodniczego , urokliwej ul. Mariackiej i jej  kamienicach.  Ponadto mieli okazję zobaczyć reprezentacyjny Długi Targ, z symbolem Gdańska- fontanną Neptuna, typowy dla wielkich miast kupieckich Dwór Artusa, gotycko- renesansowy Ratusz Głównego Miasta., XVI –wieczny Dom Schumanów oraz manierystyczną Zieloną Bramę. Dotarli do Bazyliki Mariackiej-  ,,Korony Gdańska’’, największej ceglanej budowli sakralnej w Europie. Niebywałą atrakcją stał się rejs  na pokładzie galeonu ‘’Czarna Perła’’ z samego centrum Gdańska na historyczne Westerplatte, półwysep w Gdańsku , gdzie w dnach 1-7 września 1939 r. trwała słynna obrona ,będący symbolem wybuchu II Wojny Światowej. W czasie rejsu uczniowie podziwiali Gdańsk z wodnej perspektywy, mijając Ołowiankę – wyspę na Motławie, Wyspę Spichrzów,.. Następnie zwiedzili Pola Bitwy na Westerplatte rozpoczynając od Placówki Fort, poprzez Cmentarz Obrońców, Wartownię i wreszcie  Pomnik Obrońców Wybrzeża w formie kopca z monumentem o wysokości 25 metrów, upamiętniający polskich obrońców Wybrzeża we wrześniu 1939r. przy wejściu do portu morskiego, na terenie byłej polskiej Wojskowej Składnicy Tranzytowej. Wycieczka miała na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania naszego kraju, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie zdecydowanie wspomogło realizację podstawy programowej i pozwoliło urozmaicić zajęcia lekcyjne, umożliwiło również uczniom zdobycie i utrwalenie wiedzy o zabytkach, naszej tradycji, kulturze i historii.

          • PROGRAM "LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI"

          • Laboratoria Przyszłości to inicjatywa realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest budowanie nowoczesnej szkoły. Laboratoria to możliwość uczestnictwa naszych uczniów w zajęciach prowadzonych w sposób ciekawy, angażujący i sprzyjający odkrywaniu talentów.

          • Program dofinansowania wycieczek szkolnych "Poznaj Polskę" 2022/2023

          • Nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w przedsięwzięciu Ministerstwa Edukacji i Nauki pt.: "Poznaj Polskę". Program ma na celu umożliwienie uczniom udziału w wycieczkach rozpowszechniających wiedzę o zabytkach, naszej kulturze i historii. Dzięki wyjazdom młodzież poznaje również tradycję oraz osiągnięcia polskiej nauki. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

          • Kolejny sukces w dziedzinie sportu...

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli dzisiaj udział w 51 GMINNYCH IGRZYSKACH DZIECI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH, które odbyły się w Miechucinie. Serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników oraz awansu na Mistrzostwa Powiatu.

          • "Pełna miska dla schroniska".

          • Przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu "Pomocna Dłoń" zawieźli dary dla Schroniska dla zwierząt OTOZ Animals w Dąbrowie koło Wejherowa zebrane podczas akcji "Pełna miska dla schroniska". Wszystkim darczyńcom w imieniu milusińskich czworonogów serdecznie dziękujemy.

          • Lekcja z zasad bezpieczeństwa na drodze

          • 9 października w klasach najmłodszych uczniów i przedszkolaków policjanci z Posterunku Policji w Chmielnie wyjaśniali jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych na drodze, w domu i na podwórku. Każde dziecko otrzymało odblaskową opaskę, aby być widocznym na drodze. Serdecznie dziękujemy za przestrogi i rady, dzięki którym nasze dzieci będą zawsze bezpieczne.

          • Ślubowanie pierwszoklasistów

          • 05 października br. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klas I.     W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania nastąpił czas symbolicznego pasowania na ucznia. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!

            Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

          • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

          • Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję, a jego celem jest lepsze zrozumienie zasad kierujących się matematyką. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to inicjatywa skierowana nie tylko dla młodzieży i dzieci, ale i dorosłych.

          • PROGRAM LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

          • Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymują od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

            Dzielimy się zdjęciami z zajęć lekcyjnych z wykorzystaniem otrzymanego sprzętu w ramach Programu Laboratoria Przyszłości, który wciąż budzi ogromne emocje oraz masę pozytywnych wrażeń. Nowoczesny sprzęt uatrakcyjnia zajęcia w naszej szkole oraz umożliwia uczniom rozwój ich zainteresowań.

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 r. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia urodziła się autorka książek dla dzieci i młodzieży – Janina Porazińska. Nadrzędnym celem tej akcji jest promowanie tej aktywności wśród dzieci i młodzieży. Zalet czytania na głos jest mnóstwo: wzbogaca słownictwo, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, uczy samodzielnego myślenia. Jesteśmy dumni, że i uczniowie naszej szkoły z ogromną przyjemnością dołączyli do tej akcji, a dzień upłynął w brzmieniu głośnego czytania. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za aktywne uczestnictwo i oczywiście zapraszamy częściej do odwiedzin naszej szkolnej biblioteki.

          • Akcja "Tusz do paki"

          • Nasza szkoła przystąpiła do akcji "Tusz do paki". Zbieramy zużyte tusze od drukarek atramentowych. Dochód przeznaczony na schronisko dla zwierząt. Tusze można przynosić w woreczkach do gabinetu pedagoga szkolnego.