• O szkole

Drodzy Rodzice !

Z pewnością chcieliby Państwo zapewnić swojemu dziecku właściwy poziom nauczania oraz możliwości rozwijania zainteresowań, w miłej, bezpiecznej atmosferze, pod okiem wykwalifikowanej i odpowiedzialnej kadry pedagogicznej. Nasza szkoła jest miejscem, które w pełni zaspokoi Państwa oczekiwania.  Jesteśmy Szkołą dbającą o potrzeby uczniów i ich rodziców.  Nasza kadra to dobrze wykształceni nauczyciele z doświadczeniem i pasją - otwarci na potrzeby każdego dziecka, z zaangażowaniem wykorzystujący w swojej pracy aktywizujące metody nauczania tak, by uczeń chciał zdobywać wiedzę. Uczniowie z trudnościami otoczeni są tu szczególną troską i znajdują adekwatną pomoc. Pozostają pod opieką szkolnego pedagoga i logopedy, biorąc udział w dodatkowych zajęciach prowadzonych zgodnie z zaleceniami poradni psychologiczno - pedagogicznych. Poza realizacją obowiązujących programów nauczania oferujemy zajęcia pozalekcyjne, na których dzieci mogą rozwijać swoje uzdolnienia i zainteresowania korzystając przy tym z nowoczesnych narzędzi i technologii wspierających edukację - nasza szkoła przystąpiła do programu rządowego "Laboratoria Przyszłości". Atutem naszej szkoły są także działania, które czynią ją coraz to bardziej dostępną - realizujemy projekt  "Dostępna Szkoła", który otwiera przed nami wiele możliwości, a mianowicie 13 stycznia br.  nastąpiło oficjalne oddanie do użytku windy zainstalowanej w budynku naszej placówki.  Budowa windy to bardzo ważna inwestycja dla nas, która w znaczący sposób rozszerza dostępność naszej szkoły dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Dzięki tej windzie,  możemy bez przeszkód przjmować i kształcić uczniów, którzy mają problemy z poruszaniem się.  Mocną stroną naszej szkoły jest rówież opieka w świetlicy w godzinach dostosowanych do potrzeb uczniów (biorąc pod uwagę plan lekcji).  W szkole funkcjonuje stołówka, która wydaje domowe, dwudaniowe obiady, przygotowane w szkolnej kuchni, uwzględniając potrzeby żywieniowe dzieci. Zapewniamy także naszym uczniom dowóz do szkoły oraz odwóz ze szkoły do domu.

NASZE ATUTY :

• mało liczne klasy, które stwarzają komfortowe warunki do nauki,
          • rozwijanie zainteresowań uczniów - organizacja dodatkowych zajęć,
          • dostępność do nowoczesnych narzędzi i technologii wspierających edukację,
          • dzieci uczą się języka angielskiego, niemieckiego, kaszubskiego,
          • pomoc uczniom mającym trudności w nauce,
          • zapewniamy opiekę psychologiczno - pedagogiczną,
          • winda zainstalonawa w budynku szkoły - kabina spełnia wymogi dot. wymiarów dostępności dźwigów dla osób korzystających z wózków inwalidzkich,
          • możliwość skorzystania z ciepłego posiłku,
          • jesteśmy otwarci na współpracę z Rodzicami,
          • szkoła jest bezpieczna - chroniona monitoringiem,
          • posiadamy halę sportową do dyspozycji uczniów,
          • nasza szkoła ułatwi Państwa dziecku dojazd do szkoły i powrót do domu,
          • automat z produktami spożywczymi.

Zachęcamy wszystkich Rodziców sześcio i siedmiolatków, ale i nie tylko, do zapisu swoich pociech do naszej placówki.