• Regulamin SKO

•

1) Dowodem przynależności do SKO jest otrzymanie książeczki  oszczędnościowej oraz dokonanie pierwszej wpłaty.

2) Na książeczkę SKO uczeń może wpłacić każdą kwotę pieniędzy nie mniej jednak niż 1 zł (grosze zbieramy do skarbonki, zamieniamy na złotówki i wpłacamy na SKO).

3) Uczeń dokonuje wpłaty na książeczkę SKO samodzielnie lub przez łącznika u opiekuna SKO.

4) Wpłaty i wypłaty uczeń dokonuje według ustalonych godzin dyżuru opiekunów SKO.

5) Przyjęcie od ucznia pieniędzy potwierdza wpisem do książeczki SKO ucznia i na kartę wpłat i wypłat, którą prowadzi  się dla każdego członka SKO.

6). W razie zgubienia książeczki SKO uczeń bezwzględnie musi zgłosić się do wychowawcy klasy lub opiekuna SKO, który na podstawie karty wpłat i wypłat ma obowiązek wystawić nową książeczkę SKO z napisem DUPLIKAT.

7) Każdą wpłaconą przez klasę kwotę opiekun SKO jest zobowiązany wpisywać na kartę wpłat i wypłat klasy.

8) Wypłat z książeczki SKO może dokonywać tylko właściciel książeczki powyżej 50 zł. na pisemną prośbę  z podpisem rodzica lub sam rodzic.

9) Wypłatę gotówki zgłasza uczeń opiekunowi na dwa dni przed żądanym terminem.

10) Za systematycznie oszczędzających uważa się tych członków, którzy wpłacają na książeczkę SKO co najmniej raz w miesiącu.

11) Każdy członek SKO ma prawo uczestniczyć w konkursach i przedsięwzięciach SKO przeznaczonych dla jego grupy wiekowej.

12) Opiekun SKO w miarę możliwości finansowych kupuje i wręcza nagrody rzeczowe dla członków SKO wyróżniających się w pracy na rzecz SKO oraz
          w konkursach organizowanych przez SKO.

13) Opiekun SKO powinien systematycznie wpłacać oszczędzane przez uczniów pieniądze na szkolną książeczkę SKO prowadzoną  przez PKO S.A.