• ABC nauki wyrównywanie szans edukacyjno-rozwojowych dzieci klas I-III szkół podstawowych Gminy Chmielno.

• Tytuł projektu: ABC nauki wyrównywanie szans edukacyjno-rozwojowych dzieci klas I-III szkół podstawowych Gminy Chmielno.

Realizator projektu: Gmina Chmielno, ul. Gryfa Pomorskiego 22; 83-333 Chmielno

Projekt pn. ABC nauki wyrównywanie szans edukacyjno-rozwojowych dzieci klas I-III szkół podstawowych Gminy Chmielno jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach Priorytetu IX - Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionie,

Działania 9.1 - Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałania: 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

§1

Informacje o projekcie.

1. Projekt skierowany jest do uczniów klas I - III pięciu szkół podstawowych z terenu Gminy Chmielno: Szkoły Podstawowej w Borzestowie; Szkoły Podstawowej w Chmielnie; Szkoły Podstawowej w Kożyczkowie; Szkoły Podstawowej w Miechucinie; Szkoły Podstawowej w Reskowie.

Założenia projektu

2. Celem projektu jest indywidualizacja nauczania 232 dzieci (97 K i 135 M) klas I III 5 szkół podstawowych z terenu Gminy Chmielno, poprzez zwiększenie w okresie od października 2011 r. do czerwca 2012 r. oferty edukacyjnej o dodatkowe zajęcia pozalekcyjne.

Cele szczegółowe projektu to:

a) zapewnienie każdemu dziecku, realizującemu I etap edukacyjny w szkołach  podstawowych Gminy Chmielno oferty zajęć edukacyjnych zgodnej z jego indywidualnymi potrzebami i możliwościami,

b) zwiększenie dostępności pomocy dydaktycznych, usprawniających wprowadzanie indywidualizacji w nauczaniu uczniów klas I-III

3. Okres realizacji projektu: 01.10.2011 r. 30.06.2012 r

4. Projekt obejmuje organizację następujących zajęć w ramach indywidualizacji nauczania  w poniższych placówkach dydaktycznych:

1. Zajęcia dla uczniów ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji w klasach I-III
          2. Zajęcia  dla dzieci z wadami postawy gimnastyka korekcyjna  dla uczniów klas I-III
          3. Zajęcia  dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy zajęcia logopedyczne dla uczniów klas I-IIII
          4. Zajęcia dla uczniów uzdolnionych matematycznie i przyrodniczo kl II i III

Uczestnicząc w projekcie mogliśmy stworzyć warunki umożliwiające i wspomagające indywidualną pracę nauczyciela z uczniem poprzez wyposażenie bazy szkoły w niezbędne pomoce dydaktyczne.  Rozwijać  zainteresowania uczniów ze szczególnym wzmocnieniem kompetencji z zakresu nauk przyrodniczych, matematycznych oraz zdolności plastycznych poprzez zwiększenie zajęć dodatkowych w roku szkolnym 2011/12 .  Zmniejszyć dysproporcje edukacyjną poprzez udział w zajęciach uczniów ze specyficznymi trudnościami.